Family Unposed - Pixelheart.pl

Aktualności

26 czerwca 2020

Rozhulaj swój instagram z Vanilla Island!

Workshop, który oficjalnie wszedł do programu konferencji!

Vanilla Island

Fotograf, jak każdy twórca, potrzebuje publiczności - to jasne jak słońce. Jeśli robisz coś fajnego, potrzebujesz podzielić się tym ze światem! Instagram jest genialnym narzędziem, dzięki któremu możesz dotrzeć do swoich odbiorców. Ale jak sprawić, by liczba followersów systematycznie rosła?

Sami chcielibyśmy się dowiedzieć, dlatego zaprosiliśmy do współpracy wspaniałych Vanilla Island! Kasia i Piotrek instagramowe tricki mają w małym paluszku, a ich konto rozwija się w imponującym tempie. Swoją wiedzą podzielą się z Tobą w trakcie workshopu, który oficjalnie wchodzi do programu konferencji!

Niedawno przedstawiliśmy Kasię jako uczestniczkę, dziś już wspólnie z Piotrkiem :)

Cześć, z tej strony Kasia i Piotrek. Po rocznej podróży dookoła świata, zdecydowaliśmy się założyć rodzinę i pokazać naszym dzieciom to, co na świecie najpiękniejsze. Dziś podróżujemy z siedmioletnim Krzysiem i czteroletnim Olkiem, relacjonując nasze wyprawy przede wszystkim na Instagramie @vanilla.island Zapraszamy na nasz workshop, na którym opowiemy właśnie o tym, jak rozhulać instagramowe konto

Już nie możemy się doczekać żeby się z Tobą spotkać! Chcemy stworzyć społeczność fotografów dokumentalnych w Polsce dlatego pamiętaj, wrzucaj fotografie na instagram, oznaczając nas @familyunposed oraz #stayunposed, a my opublikujemy je w naszych stories!

Bądź z nami od początku! Już się szykuje fantastyczna ekipa :)

17 czerwca 2020

Mamy dla Ciebie świetną wiadomość!

Do konferencyjnego teamu jako speakerka dołącza Marta Rybicka!

Marta Rybicka

Marta, tak jak wszyscy nasi prelegenci weźmie udział w kręgach mentorskich. Uczestnikom kręgu z udziałem Marty na pewno nie zabraknie tematów do rozmowy, spójrz tylko jak imponujące jest jej doświadczenie z fotografią dokumentalną!

Marta Rybicka - fotograf dokumentalny. Podwójna laureatka GRAND PRESS PHOTO 2019, finalistka GPP 2017. Finalistka Documentary Family Awards 2020. Pracuje jako freelancer. Swoją karierę rozpoczęła dokumentując skutki trzęsienia ziemi na Haiti oraz powodzi w Polsce. Fotografowała życie i warunki pracy w Indiach i Sudanie. Obecnie prowadzi projekty długoterminowe dotyczące bliskości i intymności poddanej różnym próbom - wojnie, chorobie czy współczesnym nawykom. Dokumentuje życie codzienne uchodźców czeczeńskich mieszkających w Polsce w ramach inicjatywy Dzieci z Dworca Brześć oraz Polonię w Naddniestrzańskiej Republice Mołdawskiej.

Dla magazynu PISMO przygotowuje roczny cykl reportaży „DOBRO WSPÓLNE”. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą, uczestniczka polskich i zagranicznych festiwali fotograficznych, publikowała w prasie: Pismo, Zwierciadło, DF, Newsweek, W sieci, Tygodnik Powszechny, Les Inrockuptibles, Wprost, Al Jazeera, Uroda, Vogue, Podróże, Voyage. Finalistka Konkursu o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2019 r. przyznawane przez MKiDN na projekt pt.: „Bliskość w czasach wojny i okupacji”. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci i dorosłych.

Absolwentka Stosunków Międzynarodowych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, studiów podyplomowych na Akademii Obrony Narodowej, szkoły muzycznej II stopnia w Krakowie oraz szeregu kursów wojskowych w tym medycyny taktycznej. Mieszka w Warszawie. Założycielka firmy BIANCO studio. Współpracowała z Polską Agencją Fotografów Forum, jest członkiem kolektywu fotografii streetowej UN-POSED.

Jej ostatnim projektem był cykl zdjęć „Bez dystansu” – portretowanie przez internet rodzin rozsianych po całym świecie w czasie pandemii.

Koniecznie zapoznaj się z portfolio Marty!

26 maja 2020

W końcu podjęliśmy decyzję!

Zmieniamy termin konferencji

Family Unposed

Cześć! Jak się masz w tym dziwnym czasie? Mamy nadzieję, że wszystko u Ciebie w porządku? Wielu z nas miało swoje plany na ten rok. My, rozpoczynając organizację konferencji jeszcze w 2019 roku, nawet nie podejrzewaliśmy, że coś takiego jak pandemia pokrzyżuje nam szyki. Klimat jak z filmu katastroficznego, strach, niepewność, izolacja. Ale musimy Ci się przyznać, że mimo to czas kwarantanny wpłynął bardzo pozytywnie na rozwój naszej kreatywności i dał silnego kopa do działania. Chyba trzeba po prostu coś robić, żeby nie myśleć o tym wszystkim. Daj nam znać, jak to jest u Ciebie!

Wydaje się, że sytuacja na świecie powoli się stabilizuje i restrykcje powoli są rozluźniane. Wznawia się ruch lotniczy i w końcu można iść do fryzjera. Długo czekaliśmy z podjęciem decyzji, co z konferencją. Zbyt duża niepewność co do obostrzeń związanych ze zgromadzeniami, kwestia otwarcia granic, czy prelegenci i uczestnicy dojadą? Czy uda się sprzedać wystarczającą ilość biletów? Wszystko to wpłynęło na naszą decyzję o przesunięciu terminu konferencji na, naszym zdaniem, bezpieczniejszy termin 15-16 października.

Jeżeli więc nie pasował Ci poprzedni termin, trzymamy kciuki, by ten obecny był idealny! Jeżeli masz już bilet, mamy nadzieję że zmiana terminu nie będzie dla Ciebie zbyt dużym problemem.

Oficjalnie więc wznawiamy sprzedaż biletów!

12 marca 2020

Cyk Magazyn patronem medialnym konferencji!

Pierwszy w Polsce magazyn o fotografii rodzinnej

Family Unposed

Cyk Magazyn jest pierwszym i jedynym w Polsce magazynem o fotografii rodzinnej. Prezentuje sylwetki fotografów z polski ale i ze świata. Pisze o fotografii studyjnej , plenerowej ale i lifestylowej. Wywiady , felietony, relacje z branżowych wydarzeń, artykuły od specjalistów z zakresu prawa, psychologii oraz marketingu. CYK MAGAZYN tworzony jest z miłości do fotografii rodzinnej.

9 marca 2020

Twoje fotografie na wystawie

Daj się poznać innym

Family Unposed

Na temat wystawy konferencyjnej rozmyślaliśmy już od dawna. Tylko gdzie ją powiesić, żeby oglądanie nie skończyło się razem z wernisażem? Szkoda byłoby schować piękne fotografie rodzinne w pomieszczeniu, do którego nikt nie trafi! Chcemy żeby ludzie je oglądali, podziwiali i w końcu sami zapragnęli mieć takie na swoich ścianach i w albumach.

Na szczęście jest Cafe Żarówka na ul. Floriańskiej w Krakowie. To przyjazna rodzinom, ogólnodostępna przestrzeń gdzie kwitną najróżniejsze świetne inicjatywy.

Co trzeba zrobić?

  • Jest to propozycja dla wszystkich osób, które nabyły bilet;
  • Podeślij nam 3 swoje najlepsze zdjęcia w tematyce reportażu rodzinnego, każde podpisane Twoim imieniem i nazwiskiem. Możesz to zrobić na maila studio@pixelheart.pl;
  • Każda osoba, której zdjęcia pojawią się na wystawie zostanie podpisana, a jej fotografie oznaczone kodem QR przekierowującym do odpowiednich stron lub fanpejdży;
  • Wernisaż wystawy odbędzie się drugiego dnia konferencji.

6 marca 2020

Tak się cieszymy, że jesteś z nami

Daj się poznać innym

Family Unposed

Wiemy jak czasem trudno jest zagadać do nowych ludzi, więc postanowiliśmy zapoznać się z Tobą jeszcze przed konferencją.

Poza tym chcemy pochwalić się światu, że będziesz z nami i dlatego zapraszamy Cię do zabawy! To proste:

  • Opublikuj w instagram stories informację o tym, że weźmiesz udział
  • Bardzo ważny krok - w stories oznacz nas @familyunposed i #wearefamilyunposed Dzięki temu dowiemy się, że jesteś z nami!
  • Prześlij nam: kilka zdjęć z Twojego portfolio oraz Twój portret + kilka zdań dla przedstawienia się innym.

Z tego zgłoszenia powstanie post z oznaczeniem Twojego profilu, który udostępnimy w naszych social media.

Ale super, że jesteś z nami od początku!

Harmonogram konferencji możesz zobaczyć TUTAJ

3 marca 2020

Ładne Bebe głównym patronem medialnym konferencji

Jeden z największych portali parentingowych w Polsce

Ładne Bebe

Ładne Bebe to platforma i magazyn online dedykowany świadomemu rodzicielstwu. Tu spotykają się tematy ważne dla nowoczesnych rodziców: design i psychologia, kultura pielęgnacja i podróże oraz kompletowanie wyprawki. W ciągu 10 lat wokół Ładne Bebe zebrało się grono czytelników czekających na codzienną dawkę nowych informacji. Na łamach portalu można śledzić trendy, nie tylko te związane z rodzicielstwem, ale także z modą, podróżami czy wnętrzami. Czytelnicy Ładne Bebe są aktywni w życiu rodzinnym i towarzyskim, również online. Cenią Ładne Bebe za doskonałą selekcję tematów i odkryć, doceniają wysmakowane sesję zdjęciowe.

29 lutego 2020

Głód autentyzmu

Cześć, tu Ola i Łukasz z Pixel Heart, czyli organizatorzy wydarzenia :) Sprawdź, czego możesz się spodziewać po naszym wystąpieniu

Family Unposed

- Victoria's Secret notuje spadki sprzedaży i boryka się z problemami wizerunkowymi, publika pokazów z "Aniołkami" topnieje, klientki żądają bardziej naturalnych modeli bielizny i głośno mówią o nierealnym obrazie ciała kobiecego promowanym przez markę;

- Znana influencerka parentingowa zachęca na instagramie do nadsyłania jej zdjęć pociążowych brzuchów. Odzew jest ogromny, kobiety piszą o uldze, jaką poczuły dzięki akcji.

- Polski internet huczy po publikacji video "Be a lady they said" z monologiem Cynthii Nixon na temat nierealnych wymagań narzucanych na kobiety.

Ale co to ma wspólnego z dokumentalną fotografią rodzinną? Odpowiedź można by rozłożyć na czynniki pierwsze, co zresztą w trakcie naszej prelekcji uczynimy. Dziś sprowadźmy ją do zdania: "Ludzie nareszcie czują, że mogą być sobą."

To potężny trend. Dowód? Ostatni przykład z listy jest niczym innym jak kampanią viralową magazynu Girls.Girls.Girls. Można debatować czy wartości tego czasopisma pokrywają się z tekstem monologu. Autorom kampanii nie można jednak odmówić podążania z duchem czasu i umiejętnego wykorzystania społecznych nastrojów. My tymczasem podrzucamy Ci link do źródła tego wspaniałego tekstu, czyli bloga Camille Rainville

Nasze przemyślenia nie są czystą biznesową kalkulacją. Jeśli chodzi o reportaż rodzinny - we did it before it was cool ;) Ale trend nabiera rozpędu, a kiedy na dobre się rozkręci, dobrze być przygotowanym i powiedzieć "Tak, oczywiście - wykonuję także sesje dokumentalne". W trakcie naszego wystąpienia dowiesz się, skąd się bierze głód autentyzmu i gdzie drzemią szanse dotarcia do "unposed families".

Harmonogram konferencji możesz zobaczyć TUTAJ

24 lutego 2020

Szybko poszło!

Przedsprzedażowa pula biletów została wyprzedana

Family Unposed

Cześć!

Przedsprzedażowa pula biletów rozeszła się w dwa dni! Nie martw się, jeśli jeszcze nie masz biletu, bo właśnie uruchomiliśmy pierwszą pulę w regularnej sprzedaży. Z każdą kolejną turą cena biletu będzie rosła, dlatego szybka decyzja to tańszy dostęp do świetnego contentu.

Family Unposed to pierwsza w Polsce konferencja dla fotografów rodzinnych, tworzących w nurcie dokumentalnym. Celem wydarzenia jest stworzenie społeczności oraz mocne wsparcie artystyczne i biznesowe.

Harmonogram konferencji możesz zobaczyć TUTAJ

19 lutego 2020

Chwila, na którą czekasz...

właśnie nadeszła - zaczynamy przedsprzedaż!

Family Unposed

Cześć! Jesteśmy bardzo podekscytowani, ponieważ właśnie ruszyła przedsprzedaż biletów na konferencję. Jest to mała pula, więc może się wyczerpać w każdej chwili.

Family Unposed to pierwsza w Polsce konferencja dla fotografów rodzinnych, tworzących w nurcie dokumentalnym. Celem wydarzenia jest stworzenie społeczności oraz mocne wsparcie artystyczne i biznesowe.

Harmonogram konferencji możesz zobaczyć TUTAJ

14 lutego 2020

Od filolożki germańskiej do fotografki dokumentalnej

Poznaj Paulę naszą kolejną prelegentkę!

Paula Krajewska

Paula Krajewska jest jedną z pierwszych polskich fotografek zajmujących się dokumentalną fotografią rodzinną. Fotografuje rodziny w całej Polsce oraz poza jej granicami od 2014 roku. Swoje umiejętności doskonaliła na warsztatach u światowej sławy dokumentalnej fotografki rodzinnej Kirsten Lewis Bethmann. Pauli prace pojawiły się na wystawach zbiorowych w CSW w Toruniu (2017) oraz w Przystanku Kultura w Piasecznie (2017), a także w Iinale konkursu Documentary Family Awards (2018, 2019).

Paula dorastała w niedużej miejscowości na Kujawach, studiowała filologię germańską w stolicy Wielkopolski, była dwukrotną stypendystką DAAD, swojego męża poznała podczas wakacyjnego wypadu na Mazury, razem zakochali się w Hiszpanii i od ponad 10 lat nieprzerwanie spędzają tam letnie urlopy. Zanim zupełnie zmieniła zawód, ponad dziesięć lat pracowała jako wykładowca języka niemieckiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz jako tłumacz i autor materiałów dydaktycznych do nauki języka niemieckiego. Obecnie mieszka 30 km od Pałacu Kultury i Nauki na skraju Chojnowskiego Parku Krajobrazowego z mężem, córką starszą i młodszą oraz jedną kotką, do której niedługo dołączy szczeniaczek. Paula aktywnie działa na rzecz rozwoju społeczności dokumentalnych fotografów rodzinnych w Polsce współtworząc stronę

Paula Krajewska

10 lutego 2020

Klimatyczne miejsce w sercu Kazimierza

Zobacz gdzie odbędzie się wydarzenie!

HEVRE

HEVRE
Skrzyżowanie ulic Meiselsa i Bożego Ciała to miejsce spotkania dwóch kultur i dwóch religii.

W 2017 roku nowy rozdział historii budynku otwiera HEVRE, nowoczesny myślą, tradycyjny duchem Dom Kultury. HEVRE łączy w sobie kilka przestrzeni - kawiarnię, restaurację, bar, klub muzyczny oraz miejsce pracy twórczej. Klub mieści się na 3 poziomach. Goszczą tu wydarzenia niekonwencjonalne - rozbrzmiewają dźwięki muzyki, wiedzą dzielą się specjaliści z różnych dziedzin, pomysły na rozwój osobisty i aktywność społeczną prezentują animatorzy i trenerzy, do udziału w życiu kulturalnym zachęcają artyści i ludzie reprezentujący środowisko kulturalne. Kombinacja niezbędnych dla aktywnego mieszkańca Krakowa uciech ciała i ducha/rozrywek sprawia, że HEVRE jest jednym z najbardziej cenionych miejsc w stolicy Małopolski.

1 lutego 2020

Fotografka i badaczka kulturowego tabu

Poznaj Anię, naszą kolejną prelegentkę!

Anna Grzelewska

Anna Grzelewska urodziła się i mieszka w Warszawie. Ukończyła Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, jest absolwentką Mistrzowskiej szkoły reżyserii filmowej Andrzeja Wajdy i doktorantką na Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie. Jest laureatką licznych konkursów w tym Lensculture Emerging Talent Award (San Francisco, 2015), Grand Prix Fotofestiwalu (łódz 2015) i 29e Festival International De Mode & De Photographie (Hyères 2014). Od 2010 roku współpracuje ze Zbigniewem Liberą przy realizacji jego prac m.in. “Wyjście ludzi z Miast” (2010), “Lekcja historii” (2012), “Wolny Strzelec”(2013),” Śmieć patrioty” (2016).

Ania jest autorką projektu fotograficznego Julia Wannabe, który opowiada o dorastaniu jej córki, pokazując moment przejścia w którym dziewczynka staje się kobietą. Jest również autorką publikacji Niewinność czy skandal, czyli o dziecku w fotografii, traktującej o nagości dziecięcej jako nowym kulturowym tabu.

Anna Grzelewska

23 stycznia 2020

Fotografka, artystka, podróżniczka, matka!

Poznaj Silvię, naszą kolejną prelegentkę!

Silvia Pogoda

Silvia Pogoda urodziła się na Słowacji, gdzie studiowała stosunki międzynarodowe i politologię. Mieszkała przez 8 lat w Wiedniu, gdzie studiowała na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Performance’u u Caroli Dertnig, a na Wydziale Fotografii u Matthiasa Herrmanna. Studiowała także w Instytucie Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie, gdzie spotkała swojego męża Barta Pogodę. Jest fotografką, ilustratorką i autorką tekstów dla różnych magazynów, w których często osobistym historiom towarzyszą autorskie zdjęcia.

Silvia Pogoda

16 stycznia 2020

Chcemy Ci przedstawić wspaniałą parę Słowików!

Małgorzata i Andrzej Słowikowie

Małgorzata i Andrzej, czyli Słowikowie z Crystal Albums - małej rodzinnej firmy. Nie są młodą parą, która marzyła o albumie doskonałym, więc postanowiła go dla siebie zrobić, a potem uszczęśliwiać dziełem innych. Są z innej bajki – bajki o pani fotograf, która poznała zdeterminowanego i przeuroczego Andrzeja, syna fotografa z własną introligatornią. I razem gołąbki, a raczej słowiki, postanowiły wznieść na swoich skrzydełkach albumy na wyższy poziom.

Kliknij w logo i zobacz jakie piękne rzeczy robią!

12 stycznia 2020

Witajcie!

Przedstawiamy Wam kolejnego prelegenta konferencji!

Gocha Szoka

Gocha Szoka,

Spec od słów, poliglotka. Pracowała jako tłumaczka symultaniczna, konsultantka ds. mediów, naczelna kwartalnika, szefowa ds. PR’u i komunikacji w firmach takich jak UBS, Heineken, Philip Morris i konsultant ds. employer brandingu dla firm takich jak L’Oréal, Nestlé, Coca-Cola. Obecnie menadżer sporego zespołu konsultantów w korpo.

W listopadzie 2019 r. ruszyła z własną firmą Dwa Słowa, w której uczy małe biznesy, jak pisać lekko i skutecznie w świecie online.

Od listopada 2019 r. przeszkoliła już ponad 100 osób, w tym w Latającej Szkole Biznesu Agaty Dutkowskiej oraz na szytym na miarę szkoleniu dla Heinekena

28.01.2020 rusza kurs Gosi, który pokaże ci, jak ubrać w słowa to, co robisz, żeby klienci chcieli więcej ciebie i tego, co chcesz im dać.

9 stycznia 2020

Witajcie!

Przedstwiamy Wam kolejnego prelegenta konferencji!

Piotr Wasilewski

Piotr Wasilewski, adwokat, doktor nauk prawnych. Partner w kancelarii prawnej Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, adiunkt w Zakładzie Prawa Konkurencji i Środków Masowego Przekazu w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2005–2006 koordynator prawny ruchu Creative Commons Polska. Prelegent na konferencjach w Polsce i za granicą, trener specjalistycznych szkoleń z zakresu prawa własności intelektualnej. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie mediów (w szczególności Internetu), prawie autorskim oraz prawie nowych technologii. Autor licznych publikacji naukowych, w tym dwóch monografii: „Open Content. Zagadnienia prawne” oraz „Wolność prasowej wypowiedzi satyrycznej. Studium cywilistyczne na tle porównawczym”.

8 stycznia 2020

Witajcie w nowym roku!

Po przerwie świątecznej wracamy z jeszcze większą werwą i przedstawiamy Wam naszego kolejnego gościa.

Agnieszka Mocarska

Agnieszka Mocarska uważa fotografię za drogę samorozwoju. Studiowała filologię polską i kulturoznawstwo. Łączy pracę komercyjną z pracą artystyczną: pracuje jako fotografka, redaktorka, prowadzi kursy fotograficzne i pisze. Pasję fotograficzną odkryła w 2016 r.

Pokazywała prace na indywidualnej wystawie plenerowej fotografii porodowej „Narodziny mocy” na Mama Gathering Festival 2019 oraz w ramach wystaw zbiorowych: „Fotolovestory” (2019) oraz „Fotografia jest kobietą” (2018), obie w CSW w Toruniu.

Mieszka i pracuje w Warszawie, mama czwórki dzieci, dwóch kotów, zodiakalny Skorpion. Inspiruje ją codzienność, którą opisuje w dokumentalnych sesjach rodzinnych, lubi pracę w rytmie długoterminowych projektów artystycznych. W fotografii interesuje ją przebywanie z ludźmi oraz ich emocje. Na co dzień żyje zwykłymi rzeczami: rodzina, macierzyństwo, relacje, natura, samorozwój znajdują odbicie w podejmowanych przez nią tematach fotograficznych, m.in. porody domowe, edukacja domowa, autyzm, transpłciowość. Obecnie główny obszar jej zainteresowań artystycznych to porody.

Od 2018 r. realizuje dokumentalny projekt fotograficzny pod roboczym tytułem „Cud narodzin”. Fotografuje porody również komercyjnie. Chce opowiedzieć światu o obu tych sferach. Jej przekaz ma pokazać dobrą, spokojną rzeczywistość rodzącej i osób jej bliskich, jej przychylnych, w warunkach samodecydowania o porodzie, ciele i sposobie dania życia dziecku. Chce pokazać to, jak pięknie poród może wyglądać i jak karmiącym zdarzeniem może być w życiu kobiety.

Agnieszka Mocarska

19 grudnia 2019

Witajcie!

Prace organizacyjne nad konferencją idą pełna parą. Dzisiaj przedstawiamy Wam pierwszych gości specjalnych konferencji, którzy są prawdziwymi gwiazdami dokumentalnej fotografii rodzinnej na świecie.

Irmina i Savio

Irmina Walczak i Sávio Freire to polsko-brazylijska para fotografów, która w sposób organiczny łączy swoje działania komercyjne z twórczością artystyczną. Sávio jest absolwentem zarządzania, a Irmina doktorem antropologii. Fotografii poświęcają się od 2011 roku. Zdobywcy Head On Photo Award, finaliści Lens Culture Portraits Award. Ich zdjęcia były wielokrotnie publikowane w prasie polskiej i zagranicznej. Autorzy albumu „Retratos pra Yayá” (Portrety dla Yayá), poświęconego wolnemu dzieciństwu, którego europejska promocja odbyła się w 2017 roku na Paris Photo. Prelegenci licznych kongresów i festiwali, w tym największego kongresu w Ameryce Łacińskiej Wedding Brazil. Autorzy kampanii „Jego potrzeba, moje prawo” promującej karmienie piersią w miejscach publicznych. Od 2017 roku wiodą życie nomadzkie. Obecnie wraz z 3 dzieci przemierzają Europę w stylowym kamperze z 83 roku i realizują projekty fotograficzne, których problematyka związana jest zawsze z tematem rodziny.

Irmina i Savio